AKP - Adalet ve Kalkınma Partisi
(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

AKP ve DTP çözümü buldu. Ne doğuda ne batıda CHP ve MHP derdi kalmadı. Mevcut yerel ve ulusal yönetim mozaiğinden son derece memnun olan iki parti, mevcudu korumak için elele verdi. Gizli seçim ittifakı denebilecek düzeyde, “al gülüm, ver gülüm” siyasetine girişen iki partinin bu işten siyasi çıkarlarını koruyarak çıkacakları kesin gibi gözükürken, devletin ve halkın çıkarları yine arka sıralara kayıyor. DTP Ahmet Türk’ün ağzından vatanperverlik taslamaya başladı…kafalar karışıyor mu ?

Erdoğan’a bu aklı kim verdi bilinmez, elbette tahmin haklkı saklıdır. Yalnız gün dönmüyor ki yeni bir okla DTP’ye yüklenmesin, DTP de hükümete. Bu düelloya benzeyen günler resmen bir seçim ittifakını andırıyor. Bu atışmalar ile DTP kendi elini güçlendirirken bir yandan terör kanadını da siyasi tatminden besleyebiliyor…belki de AKP’nin gözünden kaçan asıl nokta bu. DTP bu atışmalarla tabanını ve fanatiklerini motive ediyor, ayaklandırıyor. Bunun ne AKP’ye ne de millete faydası yok. Terör ilk defa ayaklanmıyor Türkiye’de. Olan cana oluyor, devletin ve vatandaşın malına oluyor, olan milli gelire oluyor…geçiyor. Yine olacak, yine geçecek.

DTP’ye muhalefet şansı vermek bu vatana ihanetten farksızdır. Sizin “muhattaplık” kastınız buysa amenna, sizden başka bir şey de beklemek doğru olmazdı belki.

Erdoğan DTP’ye yüklenerek “ya sev ya terketçi” olurken hem tabanına, hem sağa hem de MHP oylarına bir kez daha hitap ediyor. Gündemde teröre karşı psikolojik olarak yer ederek tüm Türkiye’ye etki ediyor. Yahu bu gündemi gündem yapmamak senin elinde. Sen “vatandaşın aracını yakanlar” dedikçe o araçların yakılmasını önleyebiliyor musun ? Hayır…onlardan bahsederek motivasyonlarını arttırıyorsun. Onlar gizli gizli yakmıyor ki araçları, onlar zaten bunun açıkça bilinmesinden gurur duyuyor. 

DTP güzel mukabele ediyor. “Bu vatan hepimizin…kimi kimin vatanından kovuyorsun ?”. Gülüyorum. Çünkü bu anti-faşist bir söylem değil, bu apaçık vatanperver bir söylem. PKK’ya terörist diyemeyen ama hükümete teröristlerle bir anmasından dolayı kırılan, olayların da bundan dolayı çıktığını söyleyen DTP bu vatan hepimizin edebiyatı yapıyor. Aslında herhangi bir mantığa uymayan bu tek cümlede kaç fikre hizmet çıkıyor görebiliyor musunuz ? İşte bu resmen karmaşadır…şu an dayatılan siyaset de AKP – DTP elbirliği ile bundan başka bir şey değil.

Erdoğan’ın her ziyareti sonrası olay çıkması siyasi olarak işine geliyor. Bir millet bu kadar aptal yerine konur mu ? Konur. Siyaset bu kadar alternatifsiz olursa gayety kolay konur.

Kördüğüm halinde şimdilik çözümsüz bir noktada görünüyoruz. Güç 50 yıl sonra iktidar oldu…malesef temiz siyaset ve gücü akıllıca kullanabilecek olanlar halen yok. Bu devlete, devletin gücünü kullanabilecek temiz siyasetçiler lazım.

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın