CMSTÜRK Bitti mi Diyenler İçin
(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Çok kısaca, çok sorulmaya başlanan bir konuda açıklama yapacağım. Fazla uzatılacak bir konu değil. Kurucusu olduğumuz CMSTÜRK forumu, forumla ilgisi olmayan bir kurucu kişi (barındırıcı) sebebiyle bizim yer alamayacağımız bir profile dönüştü. Yeni projemiz olan Joomla Portalı içerisinde yer vermeyi düşündüğümüz CMSTÜRK bu sebeple felsefi ömrünü tamamladı. Çok detaya girmek istemiyorum, forum haketmediği bir dizi davranışa maruz kaldı. Şu anda sadece isimlerimizden faydalanılmaktadır. Yazının devamında başka bazı detaylar mevcuttur.

Çocuğumuz gibi olan CMSTÜRK artık bizimle tamamen ilgisiz sıradan, başıboş bir yer halindedir. Nitekim CMSTÜRK’ü kuran da onu reklamsız, menfaatsiz, iyi niyetlerle ayakta tutan da bizlerin gayretleri idi. Güncelliğini zamanla yitirecek olan CMSTÜRK zamanla Google desteğini de yitirecek ve ancak eski bilgilerden derlenmiş bir arşiv mahiyetinde kalacaktır. Gelişen sistemlerin yanında eski bilgilerin bir işe yarayacağını söylemek pek mümkün değil.

Bizlerin halen isimleri farklı renkte yazıyor olsa da kurucu admin yetkilerimizin olmadığını ve CMSTÜRK ile alakamızın kalmadığını söyleyebiliriz. Artık yalnızca bu farklı renk ile bizlerin isimlerinden faydalanılmaktadır. Yakında isimlerimiz de değiştirilebilir. Bizden sonra CMSTÜRK’e yönelenler ya bizlerle sorunu olanlar ya da ancak leşçillerdir.

Bu yazıyı yazmak istemiyordum…aslında gerçekten de isteseydim oldukça detaylı, uzun bir yazıya yer verebilirdim. Ancak detaylar üyeleri ilgilendirmediğinden yansıtmamayı uygun görüyorum. Son zamanda artan sorular sebebiyle kısa bir açıklamanın uygun olacağını düşündüm. Forumda ayrılmadan evvel yaptığımız açıklamaların ve hatta imzalarım silindiği için pek çok kimsenin durumdan habersiz kaldığını öğrendim.

Gelelim güncel bilgilere, güncel olan yere.

Joomla Portalı Tek Başına YeterBizler, artık tüm faaliyetlerimizi ve paylaşımlarımızı Joomla Portalında gerçekleştirmekteyiz. Türkçe Joomla Sürümleri, Joomla İl Grupları, Joomla Forumları, Özel Joomla Forumları, Joomla Ücretsiz Temaları, Ücretli Joomla Temaları, Joomla Demo, Joomla Türkçe Eklenti Dizini, Joomla En İyi Siteler Yarışı, Joomla Köşe Yazıları, Joomla Dersleri, Joomla Etkinlikleri ve bazı sürpriz hazırlanmakta olan yeni projelerle ile tam bir portal olan Joomla Portalı, 6 senedir hayallerimizdeki gibi bir portal oldu. CMSTÜRK’deki durum ile bayram eden bazıları için Joomla Portalı gibi mükemmel bir proje inşa ederek cevap verdik.

Tüm faaliyetlerimiz artık Joomla Portalında. Joomla Etkinliklerimizi de buradan idare ediyoruz. Hatta Joomla Derneğini de kurduk ve Joomla Portalında iken bunu gerçekleştirmemiz nasip oldu. Artık Joomla ve diğer CMS sistemler hakkındaki gelişmeler ve yeniliklerden haberdar olmak için kişsel sitemi ve portalı takip etmelisiniz.

Şu yazıları okumanızı öneririm:

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın