cubbeli-ahmet-hoca-efendi-sahsinda-islam-kafirlerin-hedefinde
(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Cübbeli Ahmet Hoca, geçen hafta gönderdiği mektup ile son hâli hakkında bilgiler vererek zulmün devam ettiğie dair haberde gönderdi. Cübbeli Ahmet Hoca Efendi bilindiği gibi gerçek dışı bazı suçlamalarla cezaevinde tutuluyor. İslâma karşı süren büyük savaşın yeni bir sahnesindeki bu perdenin birden fazla hedefi bulunuyor:

Ehl-i sünnet bir müslüman âlimin, nefsâni duygulara mahkum avam çoğunluk tarafından ahlaki açıdan adi olarak bilinecek şeylerle suçlanması, ehl-i sünnetin müdafaasının bu şekilde zedelenmeye çalışılarak etkisileştirilme gayreti. Gerçekten de zayif bir bağ ile bağlı olan, buna rağmen sohbetlerinden manevi olarak büyük kazançlar elde etmiş kimselerin böyle mesnetsiz ve inandırıcılıktan uzak suçlamalardan dahi etkilenmesi mümkündür.

Cemaat içinde nifak oluşturacak hassas konularda karalama ve suçlamalar ile şüphe oluşturulma gayreti. Elbette cemaatte buna sebep olmaları pek mümkün değil, ancak nifak öyle bir şey ki; her yerde dolaşabilen bir bulaşıcı virüs, bir zehirdir. Bu zehir bir kalbe girmesiyle doğrudan imanları hedefler, o kalbe yakın tüm kalblere de sirayet etmekte büyük güç kazanır. Elbette Allah’ın takdiri müstesna.

Cemaate zerkedilecek bir nifak ile Allah’a, peygamberine (s.a.s.), O’ndan devam eden silsiletü’l zehebin (k.s.e.) her bir halkasına sımsıkı bir bağ ile bağlı Allah yolunun gevşetilmesi hedefleniyor. Nitekim bir zincirin, en zayıf halkası kadar sağlam olduğu ve o zayif halkanın kopartılmasıyla tüm zincirin bozulacağı bilinir. Mü’minin zayıf halkası nifak olsa da ittiba bu halkayı diğerleri kadar sağlamlaştırır. İşte İsmailağa Cemaatinin de bu sağlam ittibaı, bu oyunun şer güçler lehine neticelenmesine Allah’ın izniyle mânidir.

Cübbeli Ahmet Hoca Efendi, bu kal’ayı ayakta tutan nice neferden ve günümüzün büyük alimlerinden olması hasebiyle, dinin yozlaşması, mü’minin kâfirleştirilmesi, sünnetin ortadan kaldırılması için lâin bir savaş veren kâfir ordularının en büyük hedefleri arasında. Elbette bu hedef onun şahsı, varlığı, târıkî ve dini üzredir. Nitekim Cübbeli Ahmet Hoca Efendi vasıtasiyle islâm ve inanlar hedef alınmaktadır.

Cübbeli Ahmet Hoca Efendi dîni mübîn-i islâmın günümüzdeki seslerindendir. Onu mahpus tutanler ve buna sebep olanlar islâma savaş açanlara hizmet etmektedir.

Allah cümlemizi bunlardan muhafaza buyursun. Allah’hın kelâmına açılan savaş ne boş bir savaştır.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın