Cübbeli Ahmet Hocanın İsm-i Azam Duaları
(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Cübbeli Ahmet Hoca geçen hafta verdiği haberde hem cezaevi şartlarından ve adaletsizliklerden bahsetti, hem de Seyyid İbrâhîm el-Ahsâî Hazretlerinden icazetle bazı dualar istedi. Duların bir kısmını kendimiz niyetle, bir kısmını Cübbeli Ahmet Hocamızın niyetiyle yapacağız. Özellikle Cuma günü, namaz ertesinde edilecek duanın çok önemli ve tesirli olduğunu unutmayalım inşeallah.

Hocamızın istediği duaları aşağıda kendi yazısından aktarırken, ayrıca duaların detaylarını da başka bir yazıda vereceğim inşeallah. Şimdilik öncelikle gönderdiği yazdıdaki dua ile ilgili olan kısmı aynen aktarıyorum:

Cezaevinden hayırlısıyla âcilen çıkmam için bu cuma namazından sonra dünya kelamı konuşmadan yüz kere:

 

سُبْحَانَكَ يَا رَبَّ كُلِّ شَيْءٍ وَوَارِثَهُ وَرَازِقَهُ سُبْحَانَكَ

okunsun, huzur-u kalple okunsun, âcilen çıkış niyetiyle kesin bir taleple okunsun. Hanımlar da cuma saatinde evlerinde seccadeye oturup okusunlar. Ben burada cuma kılamadığım için yapamıyorum, size yazacağım yazacağım şimdi nasip oldu. Güzel bir itikat ve niyetle bunu yapan kişinin muradı üzere hapisten çıkışı süratle tahakkuk eder. Rabbim size becerttirsin. Âmîn.

Erba’în-i İdrîsiyye’den olan bu zikrin hapisten kurtaracağı Seyyid İbrâhîm el-Ehsâî Hazretleri’ne, bu isimlerin sırlarını ilk öğreten İmâm-ı Sühreverdî (Kuddise Sirruhû)ya kadar muttasıl olan bir senetle icazet olarak ulaşmıştır. Ben de şimdi size bu icazeti ulaştırıyorum, kabul edin. “Kabul ettik” deyin ve amel edin. Bu mektup nisan dergisine yetişmeyecekse arkadaşlar hemen bu zikri benim internet sitemin ön ekranına yazsınlar, oradan öğrenip okuyun. Bizim evvelce yazdıklarımızda fazla lafızlar varsa da biz bu lafızla amel edelim. Çünkü Seyyid Hazretleri’nin icazeti bu lafız üzeredir.

Yine sizden ricam, Allâh için talebim son çıkan “İsm-i Âzam Duası” kitabımın 50. sayfasındaki 25 nolu dua, 51. sayfadaki 26 nolu dua ve 52. sayfadaki 27 nolu duayı, bunlardan her birini benim niyetimle 313 kere okuyun. Bunun faydası size de dönecektir merak etmeyin. Bu mübarek gece de saat 4’de teheccüt namazında ve 4’ü çeyrek geçe zulmümüzü itiraf duasıyla seccadede buluşmak üzere kullarına eman veren Mü’min Te’âlâ’ya emanet olun.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın