İsrail Terörü devam ediyor.
(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

ישראל לעזאזל, לעזאזל הציונית בטרור (Kahrolsun İsrail, Kahrolsun Siyonist Terör) Hasbünallahü ve ni’mel vekîl; ni’mel mevlâ ve ni’men nasîr. İnanan insanın ölmekle kaybedeceği bir şey yok.

Tamamen sivil bir geminin, tamamen askeri bir operasyon ile durdurulması esnasında can kaybı olması aslında mümkün değil. Bu bir askeri operasyon değil, terörün ta kendisidir. Olayın uluslararası karasularında olması ise İsrail’in ne olduğunu ortaya koyduğu, herhangi şüphe, açıklama ve mazerete mahal bırakmayacak bir durum. Bu müdahale “körler, sağırlar birbirini ağırlar” neticesi ile örtülebilecek bir durum değil.

 

İsrail’in hangi taraf olarak bakarsanız bakın kabul edilebilecek bir saldırıda bulunmadığı açık. Sabahki saldırı ne insani yardım malzemesinin nakline engel olmak için ne de onları nakledenlere göz dağı vermek için değil. Çünkü bunu yapmanın uluslararası hukukla mümkün olabilecek yolları var.

Bu, kendi başına gelmesi halinde bir çok ülkenin savaş sebebi sayacağı, tek taraflı, mazeret sunulamaz bir terör saldırısı.

Televizyonlara bakıyorum da; doktorum civanım, yermisin yemez misin programları veriyorlar. Hiç bir şey olmamış gibi hareket eden medyayı lanetliyorum. Gemi(ler) halen kayıpken bu şeklde davranabilen Türk medyasına bakarak uluslararası kamuoyunda oluşacak intibaın ne olacağı hakkında fikir edinmek zor değil.

İsrail’e ve İsrail düşmanlığını boş islâm geleneği olarak göstermeye çalışanlara lanet olsun.

İsrail’in son tutumu bir savaş ilanıdır. Bunu kim üzerine alınacak, kim bu kadar dirayetli ve orta vadede baskılara göğüs gerebilir görecek kendini…Allah bilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın