(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Bugün baktım ki yukarıya koyduğum şu JoomlaDay Istanbul reklamı sayfada bazı çalışmalara engel oluyor. Örneğin sitenin header dediğimiz üst kısmı (şu lacivert olan) komple anasayfaya bağlantılıdır. Yani tıkladığınızda anasayfaya döner. O bağlantıyı etkilemiş ve ikisi aynı anda çalışmıyor. İşin kötüsü, o o kadar mühim değil de; Mercan Dede parçalarının bu reklam yayındayken çalmadığını gördüm. Reklamı sadece fireworks ile animated gif şeklinde yapmıştım.

Hatta reklam şu:

Joomla! Günleri İstanbul

Neden sorun oldu, nasıl bir çakışma oldu bilemiyorum ama Mercan Dede parçalarının çalmadığını görünce dayanamadım.

Bu arada kullandığım Joomla! 1.5 sürümü için değişik arşiv denemeleri yapıyorum. İlk denemem istediğim gibi olsa da çekirdeğe eklediğim okunma sayısı göstergesinin arşivlerde baştan sayılmaya başlandığını gördüm. Aslında bu gayet normaldi, çünkü arşivi içerik kopyalama ile bölüm sisteminde oluşturmuş ve bir modül ile bunları göstermiştim. Dolaysıyla içerik elbette yeniydi. Bundan sonraki çalışmamı, içeriği tarhine göre sorgulatarak ayıklama ve bu şekilde bir arşiv oluşturma yönünde yapacağım.

Joomla! ile günlük (weblog-blog) nasıl yapılır göreceğiz inşeallah. Şimdilik ilk etapta WordPress ile yapılanları yapmaya çalışıyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın