Patlıcan Yemekleri - Karnıyarık
(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Evet efendim, seo (search engine optimization) için kayda değer bir başlıkla bu içeriğimizi oluşturmanın gururunu taşıyorum. Nereden çıktı patlıcan yemeği ? Bakın, şimdi de “patlıcan yemekleri” anahtarına 2. sıradaki revaçta olan “patlıcan yemeği” alternatifini ekledik. Görüyorsunuz  nasıl da çaktırmadan günlüğe bile seo çalışıyoruz. Herneyse, daha düne kadar yemekten “yemesi” hususunda çok iyi anlayan ben, yaklaşık 6 aydır yapmasını da kavramaya çalışıyorum. Biraz mecburiyet dahilinde olsa da durum bu. Şimdi size sevdiğim yemeklerden bir patlıcan yemeği türü olan karnıyarık tarifi vereceğim. Kıyma ve patlıcanın uyumunu yerken damağınızda güzelce hissetmek için tarifimi iyi kavrayınız. Buyrun karnıyarık yemeğine:

Evet aynen bu şekil yapıyorsunuz. Ortadaki yuvarlağın içinde görünen şey muhteşem karnıyarık oluyorlar kendileri. Sağda tane tane dökülen pirinç pilavını ve solda -bir türlü iyisini bulamadığımdan sıfat uyduramadığım- yoğurdu görüyoruz. Bu muhteşem üçlü size güzel bir ziyafet olacaktır. Hadi bakalım sıra sizde. Bu arada, tarifimiz 2 ilâ 4 kişiliktir.

Fotoğrafın bir başka şeklini gören ETKİ burun kıvırdı, ben de kendisine buradan burun kıvırıyorum. Yemesi bakmasından daha hoş; garanti verebilirim.

Afiyet olsun.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın