(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Zamanın su gibi akıp geçmesine, bu sene de Ramazan’ın geliş güzergahını izleyerek şahit oluyoruz. İki müjdeci Receb ayında Regâib ve Mirâç Kandillerini geride bıraktık. Ramazan ayından 14-15 gün evvel de Berat Kandilini göreceğiz inşeallah. Ramazan ayı çok farklı duygulara gebe olarak önümüze bir nimet gibi serildiğinde beden, ruh, akıl sağlığı yerinde olan herkesin faydalanabilmesini temenni ediyorum.

Bu sene 1 Eylül’de başlayacak Ramazan, hesaplanmış takvime göre 29 Eylül akşamı son iftarla birlikte veda turuna çıkacak. Bayram namazını nasip olursa 30 Eylül sabahı kılacağız. Yine hoca namazın kılınışını anlatacak…2 salla bir bağla, 3 salla bırak…2 rekat 9 tekbirli…diye niyet edecek. Bayramların herhalde hiç değişmeyen tek yanı bu olsa gerek.

Ramazan ayı içinde zekat ve fitre, hatta daha çok defalar sadaka gündeme gelecek. Allah niyetinde olan herkese borcunu eda etmeyi nasip etsin.

Aslında Ramazan konusuna neden girdin derseniz, şu an için çok da bir sebebi yok. Sadece az evvel durduk yerde oruçlu anlar, iftar ve iftar sonrası anlar geldi aklıma. Sanki 1 senelik de özlemle geldi gibi. Hemen klavyeye sarılıp tümünü dile getirmek geldi içinden ama sanırım biraz erken oldu.

Nasipse Ramazan içinde Ramazan ile ilgili hoş yazılar paylaşmaya çalışacağım. Şimdilik mahyaların yanmasını bekleyelim.

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın