PAYLAŞ
Bal Küpü Küp Şeker
(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Geçenlerde bir kutu küp şeker aldıktan sonra ortaya çıkan nâhoş durumu, firmanın internet sitesinde ilan ettiği e-posta adresine gönderdiğim bir yazıyla kendilerine bildirdim. Olay başıma geldikten yaklaşık 5 gün sonra, dün gece (16 Haziran gününün ilk saatlerinde) Bal Küpü firmasına yazdığım e-postayı sizinle paylaşmak istiyorum. Bakalım ne cevap gelecek…merakla bekliyorum. İşte durumun özeti ve yazdığım e-posta:

Merhaba,

11 Temmuz 2009 günü ***** İnş. Alışveriş Hiz. Gıda Tur. San. Tic. Ltd. Şti.‘nin İstanbul ********** ********* Mah. *****Caddesi üzerindeki mağazasından bir adet 1 kilogramlık Bal Küpü küp şeker satın aldım. Paketin altında okuyabildiğim kadarıyla şu seri yazıyor: IG250509 -2

Ürünü aynı gün, hatta marketten hemen eve gelerek ilk iş olarak açtığımı söyleyebilirim. Zira demlenmek üzere olan çay, şekerin gelmesini bekliyordu.  Ambalajı normal şekilde, açılması için işaretlenmiş alandan temiz bir bıçak vasıtasıyla açtım ve açılan alandan bir avuç küp şeker çıkartarak şekerliğe koyarken, şekerlerden bir tanesinin üzerindeki leke gibi gözüken bölge dikkatimi çekti.

Şekerlikten çıkartarak incelediğimde bunun kahverengi bir madde olduğunu, damla şeklinde  ancak şeker kesilirken bulaşmış gibi  olduğunu gördüm.

Yüzeysel olarak şeker kutusuna baktım ve şekerliği dolduracak kadar, birkaç avuç daha alarak, aldıklarımı tek tek kontrol ettim. Bu şekilde başka bir taneye rastlamadım. Ancak kutunun bitmesini beklemeye karar vererek şüpheli madde bulaşmış taneyi ve alışveriş fişimi ayırdım.

Bugün kutu içinde az miktarda şeker kalmış olması ve başkaca sorun görünmemesi sebebiyle size durumu bu e-postayla bildirmeyi uygun gördüm.

Bir şeker tanesini doğrudan size göndermekte -hasar görüp ehemmiyetini yitirebileceği düşüncesiyle- tereddüt ettiğim gibi, böyle bir durumda hangi adresi ve nasıl bir gönderim yöntemi kullanmam gerektiği konusunda da kararsız kaldım.

Ne yapmamı önerirsiniz ? İlginizi umuyor ve cevabınızı bekliyorum. Herhangi bir art niyet taşımamakla birlikte inşeallah göstereceğiniz alakaya, web sitelerimde de yer vereceğim.

Saygılarımla,

Aytuğ Halil AKAR

16 Temmuz 2009 Perşembe günü cevap gelmedi.

17 Temmuz 2009 Cuma günü de (bugün) cevap gelmedi. Halbuki bugün bir cevap gelir diyordum.

.

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın