(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Adalet Bakanı ve sevdiğim şahsiyetlerden biri olan Mehmet Ali ŞAHİN’den siyaseten zamanlamasını henüz anlayamadığımız ama yakın zamanda anlayacağımızı sandığım bir açıklama geldi.

Bakan ŞAHİN dün yaptığı bir konuşmada Anayasa Mahkemesinin kapatma davası ile ilgili kararını değerlendirdikten sonra her nedense Geceyarısı Ekspresinde geçen Türk cezaevleri ve adalet sistemine atılan iftiraya da değinerek, “aslında bazı sahnelerde biraz abartı olsa da filmde gerçeklik payı var” dedi.

Bu hoşgörü bizi nereye üye yapar bilinmez ama hoşgöre hoşgöre üzerimize yapıştırılan ve hiç bir bağımsız dünya ülkesinde olmayacak bir kimliğe götüreceği kesin. Yarın sözde soykırımı da gerçekleri kabullenmenin erdem olduğu ve Türklerin erdemli insanlar olduğu gibi bir bağdaştırmaya giderek kabul etmeyeceklerinden şüpheliyim. Ormanlar, topraklar bitti de şimdi sıra soysuz bir sinemaya mı geldi ? Sıradaki ne ?

Hiç yakışmadı. Adalet Bakanlığı’nın çalıştığına inanmak için, böyle akıl dışı konularda, devlet politikası haline gelmesi ve öyle savunulması gereken konularda, sanki özeleştiri yapıyormuş havasına bürünülmesine ihtiyacımız yok. Erdem, her dem birilerinin elini öpmek değil, önce kendini bilmektir.

Bugün iktidarda kim olsaydı AB için gelinecek noktanın değişmeyeceğine olan kanaatim kuvvetleniyor. Hal böyle iken MHP’nin Onurlu bir AB üyeliği sloganını hatırlamamak mümkün değil.

NOT: Cumhurbaşkanımız da aynı gün AB reformlarına değinmiş ve hızlandırmadan bahsetmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın