Teröristten Açık Tehdit
(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Yıllarca MHP terörden kazanmakla, terörü siyasetine malzeme yapmakla suçlandı durdu. Çünkü aslında Türkiye’de teröre karşı durabilecek, hem dağdaki hem şehirdeki terörün tepesine binebilecek cesaret ve kudrete sahip olarak hep MHP görüldü. İşin ucunda şiddet varsa MHP çözer diye mi düşünüldü yoksa bu vatanı kimse MHPliler kadar sevip kollayamaz diye mi düşünüldü bilinmez, teröre karşı yakıştırma hep MHP oldu. Herhalde Başbuğ’un “Bana yetki verin, 6 ayda terörü bitireceğim” sözü kulaklarda yer etmiş, o kulaklar bu sözü benimserken hiç zorlanmamıştı. O’ndan sonra ise gerçek anlamda terör siyasete alet oldu.

Bir sağ kullandı bir sol. Gerçekten son dönem AKP karşısında nasıl başarlı siyaset yapacağını bilemeyen CHP dahi teröre, teröriste dem vurarak muhalefet etti. Terör herkesin siyasetin bir silah olarak kullanılıyor.

Son günlerde ise DTP’nin bu teörü siyaseten kullandığını görüyoruz. Türkiye’nin siyasi partisi, TBMM’nin milletvekilleri açık açık hükümeti PKK ile tehidt etmekten çekinmiyor, bu demokratik ülkenin AB standartlarını yine AB’den aldığı güç ile test ediyor. Cezaevinden meclise salıverilen şahsiyetsiz, Sultanbeyli’de polisşle çatışan grubun başında yürüyebiliyor. Bebek katili teröristbaşı halkın ayaklanmadığını, demokratik hakkını kullandığını ve bunun dikkate alınması gerektiğini(!) söylerek resmen tehditler savuruyor. Evet ya, polise taş ve molotof ile saldırmak demokratik hak. Aynen karakola saldırmak gibi. Demokratik hak olan onların saldırması, güvenlik güçlerimizin ise “gel kardeşim, kürt-Türk kardeştir, terörist de kardeştir, terörist de olsa insandır” demesi. Elimizde olan bu.

Bizi bu noktaya getiren şey her ne ise şu an yerin dibinde çürümüş olması gereken teröristbaşını dahi konuşturabiliyor. Dikkat edin, öcalanın ağzından dökülen kelimelerden biri Amerika. Diyor ki Amerika Kürt sorununun çözülmesini istemiyor. Amerikayı açık dille düşman gösteren bu ağız aslında anı zamanda baş destekçisini telaffuz etmekten başka bir şey yapmıyor.Senin umurunda mı ki Kürt sorunu var mıymış, Türkiye’de Kürtlerin sorunları neymiş. Senin derdin PKK’nın varlığı. Bu da sözde sorunu pazarlamakla mümkün. Kürt sorununun çözülmesini istemeyen Amerika Kürdün düşmanı, senin apaçık dostundur. Olmayan bu sorunu var eden de seni var eden de başkası mı ? Senin hayatını bağışlayan da şu an Kuzey Irak’ta terörün tek güvenxcesi olan da başkası mı ?

Ağırlaştırılmış müebbet hapis gördüğünüz üzere basın yolu ile devleti tehdit edebilmek demek. Bu demokrasi, model ülke Türkiye’de. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın