(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Yargıyı kendinize mâl ettiniz, sonra baskı ve müdahalenin âlâsını yaptınız, döndünüz yargıyı kadrolaşma suçlamalarıyla yaraladınız. Askeri kendinize mâl ettiniz, sonra Cumhuriyet tarihinin en ağır iftirasında bulundunuz, cüretiniz ile askeriyeyi yaraladınız. Atatürk’ü kendinize mâl ettiniz, sonra çetelere sahip çıktınız, millî birlik ve beraberliği hiçe saydınız, O’nun ruhunu yaraladınız. Halkı kendinize mâl ettiniz, sonra kendinizi bir avuç seçkin sınıf yerine koydunuz, bu milleti aydınlık ve karanlığa böldünüz.

Hükümet ile askerin arası iyiymiş…olmadı değil mi ? Bu ülkede aynen çetecilerin istediği gibi daima kaos, daima anlaşmazlık, daima korkular olacak. Bu ülkede ille de millet yarına nasıl uyanacağını, nerede bir siyasi bomba patlayacağını, ekonominin o sene nasıl gideceğini, kime boyun eğeceğini kime karşı dik duracağını bilemeyecek değil mi ? Siyasetten anladığınız bu değil mi ?

YAŞ’ta ihraç çıkmadı. Oysa siz kimlerin ihraç edilmesi gerektiğini biliyordunuz, asker bilmiyordu; öyle değil mi ? Hatta çetecilerin fişlediği gibi siz de bazılarını fişlemiştiniz; öyle değil mi ? Düne kadar darbeye zemin hazırlamaya cesaret edecek düzeyde askeri avucunuzda sanarken, bu sefer memnun olmadınız ve askeri bugüne kadarki en büyük iftiraya maruz bırakmaktan hiç çekinmediniz, hiç utanmadınız değil mi ? Bu milletin tek güven pınarına değer biçmeyi kendi şerefinize yakıştırabildiniz değil mi ?

Rektör atamaları gerçekleşti. Bazı üniversitelerin en çok oyu alan adayları 1. sırada sunulmadı. Aslında bu ilk defa olmuyordu ama daha evvelden yök laikti ve her türlü değişikliği yapabilirdi, bu sefer ise listeleri beğenmediniz değil mi ? Beğenmediğiniz için, bu liste siyasi değil mi ? Çünkü halen halkı bölebilme kabiliyetinize güveniyorsunuz değil mi ? Zor mu askeri de sizin aydınlık, ilerici sınıfınızın dışına itmek.

Yargı sizin kararlarınızı verince bağımsız, asker sizin menfaatinize (aslında ucuz egolarınıza) uydukça laik, yök avucunuzda oldukça adil, hükümet siz oldukça aydınlı.

Yargı sizin kararlarınız vermezse maşa, asker menfaatinize uymazsa piyon, yök avucunuzda değilse siyasi, hükümet siz değilseniz karanlık, anti-laik, cumhuriyetle bağdaşmaz.

Siz herşeyi siyasete bağlamak ve çekmekte gayet mahirsiniz…ama sizde siyaset yok, inanç yok fikir yok. Hepsini yitirmişsiniz.

 

Karnenizi veriyorum;

Bölücülük: Pekiyi

Kuralsızlık: Pekiyi

Hamaset: Pekiyi

Kamplaştırma: Pekiyi

Gardırop: Pekiyi

Su ve Toprak Çalışmaları: Pekiyi

 

Size sahip olmaktan utanç duyuyorum !

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın