Joomla 1.5.26 Yayınlandı
(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Joomla 1.5 serisi Nisan ayında sonlanmadan evvel muhtemelen son güncellemesi geldi. Jomla 1.5.26 sürümü yüksek seviyeli güvenlik düzeltmesi ile yayınlandı. Sürüm bir yüksek seviyeli ve bir de düşük seviyeli 2 güvenlik düzeltmesi içeriyor. Halen Joomla 1.5 kullananların acilen sürümlerini güncellemeleri gerekiyor. Tabii son bir uyarı daha; en kısa zamanda Joomla 2.5 serisine geçmelisiniz.

Joomla, Nisan 2012 içinde 1.5 serisinin resmi desteğini sonlandırarak bu serideki geliştirme ömrünü de  bitiriyor. Bu da yeni güvenlik sorunlarında yeni paketlerin oluşturulmayacağı, Joomla.org tarafından 1.5 serisinin yok sayılacağı anlamına geliyor.

Çok iyi geliştimeler ve yeni özelliklerle 2.5 serisinde yeniden zirveye çıkan Joomla projesi, bizleri de bu yeni seriyi kullanmaya itiyor. Erişim yetkilendirmelerinden akıllı arama özelliklerine pek çok yenilik Joomla 2.5 serisinde kararlı hale geldi. Joomla 2.5 serisi ile gelen yeni özelliklere Joomla 2.5 ile Gelen Yeni Özellikleri Biliyor musunuz? başlıklı yazıdan bakabilirsiniz. Ayrıca Joomla 2.5 Serisine Yükseltmeli miyim? başlıklı yazımız da bu seriye geçiş kararınızı oldukça kolaylaştıracak.

Şimdilik öncelikli olarak Joomla 1.5 serisindeki sitenizi en kısa zamanda 1.5.26’ya güncellemek için aşağıdaki bağlantıyı takip edin:

Joomla 1.5.26 İndirme Duyurusu

Kolay gelsin.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın