Joomla! 1.5.12 Wojmamni Ama Woi Duyuruldu
(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Joomla! 1.5.12 kararlı sürümü [Wojmamni Ama Woi] koduyla yayınlandı. 1.5.11 sürümden yaklaşık 1 ay sonra Joomla! yine güvenlik ve düzeltmeler ile eklentilerdeki bazı geliştirmelerin de bulunduğu 1.5.12 sürümünü duyurdu. Sitenizi en kısa sürede bu sürüm ile güncellemelisiniz. Beklediğimden erken gelen güncellemenin içinde yine güvenlik düzeltmeleri olması bunun sebebini açıklar nitelikte.

Bu sürüm güvenlik güncellemesi ve düzeltmeler içerir. Kullanıcıların bu sürüme geçmesi şiddetle tavsiye edilir!

Güvenlik Güncellemeleri
Orta dereceli önemde:
Önyüz XSS tabanlı açıklar kapatıldı.
Atlanmış JEXEC kontrolleri tamamlandı.

Detayları Güvenlik Merkezine giderek öğrenebilirsiniz.

Düzeltme ve Geliştirmeler:
Bileşen, modul, uygulama eki, tema, dil ve sistem çalışma alanlarında 30 civarında başlıkta düzeltme ve iyileştirmeler yapıldı.

Joomla! 1.5.x paketlerinin genel duyuru konusunu rss okuyucunuza eklemenizi öneririm.

 

Hiç konulara girmeyeyim, doğrudan indireyim derseniz, bu sayfadan ayrılmadan indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Joomla! 1.5.12 [Wojmamni Ama Woi] Türkçe Paket 6,42 MB

Jomla! 1.5.11 Sürümden 1.5.12 Sürüme Geçiş Yaması Türkçe 1,25 MB

Joomla! 1.5.12 için yenilenen Türkçe Dil Kurulum Paketi(*)

 

*Türkçe dil kurulum paketini 1.5 sürümlerde eklenti kurulumu için xml etiketlemesindeki gelişmeden itibaren hazırlıyorum. Dil xml dosyasında bu etiketleme yönteminin kullanılabilmesi sayesinde, önyüz ve yönetim merkezi dillerini aynı anda tek paketten kurabildiğiniz gibi güncelleme özelliği olan paket ile eski dil dosyalarınızı da güncelleyebiliyorsunuz. Paylaştığımız dil kurulum paketi ile hem orijinal paket kullananlar ilk defa Türkçe dil kurulumu yapabilmekte, başka bir Türkçe paketi kurmuş olanlar ise önyüz ve yönetim merkezi dil kurulum paketi ile güncelleme yapabilmektedir. Paketler her eklentinin kurulduğu şekilde kurulur ve varsa diğer Türkçe dil dosyalarını bu pakettekiyle değiştirir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın