oomla 2.5.4 Türkçe tr-TR İndir
(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Joomla kısa bir aradan sonra pek çok düzeltmenin yapıldığı 2.5.4 sürümünü yayınladı. Daha evvel hatırlayacağınız üzere bir güvenlik sürümü yayınlanmıştı ve herhangi bir düzeltme içermiyordu. Encak elbette Joomla bug tracker alanı sürekli çalışıyor, geri bildirimler ve düzeltmeler devam ediyor.

Joomla kısa bir aradan sonra pek çok düzeltmenin yapıldığı 2.5.4 sürümünü yayınladı. Daha evvel hatırlayacağınız üzere bir güvenlik sürümü yayınlanmıştı ve herhangi bir düzeltme içermiyordu. Encak elbette Joomla bug tracker alanı sürekli çalışıyor, geri bildirimler ve düzeltmeler devam ediyor. İşte bu geri bildirimlerden 157 tanesinin çözüldüğü, 3 de yeni özellik eklenen Joomla 2.5.4 sürümü, tabii tarafımızdan Joomla 2.5.4 Türkçe sürümü ile güncelleme paketleri yayınlandı.

Yeni kurulum yapacak olanlar için Joomla 2.5.4 Türkçe Tam sürüm paketini hazırladığım gibi mevcut kullanıcılar için de farklı güncelleme paketleri hazırladım. Joomla 2.5.3 kullanıcıları için ayrı, 2.5.3 öncesi için ayrı sürüm güncelleme paketleri ile birlikte Joomla 1.7 kullanıcıları için ayrıca Türkçe sürüm yükseltme paketi de hazırladım. Bir de tabii hem güncelleme ile gelen hem de bizim kendi içimizde düzeltmelerimizi içeren dil kurulum paketimizi de yeniledim.

JOOOMLA YENİ ÖZELLİKLER

Joomla 2.5.4 sürümünde yeni özellikler nedir diye merak etmeniz gayet normal. Basit bazı şeyler eklendi. Bunlardan biri, Joomla sürüm numarasının meta generator alanında, yani generator meta etiketinde gösterilmesi. Diğer ekleme, içerik dillerinin erişim seviyesi kapsamına alınması. Bir diğer ekleme ise tek tıkla güncelleme özelliğinin kullanım sorunlarını çözecek, farklı sunuculardan tek tıkla güncelleme yapılmasına imkan veren özellik. Bunun için çekirdeğe yönetilebilir bir bileşen olarak Joomla Güncelleme bileşeni eklendi.

JOOMLA İNDİR

Detaylar, sürüm notları, dosya bağlantıları için Joomla Portalındaki Joomla Haberine bakabilirsiniz: http://joomla.gen.tr/joomla/394-joomla-2-5-4-turkce-yayinlandi-indirin

Joomla!’nın aktif tüm serilerindeki son sürümleri takip edip indirebilmek için bildiğiniz gibi artık tek bir adresimiz var. Joomla Portalının adresinin arkasına joomla-indir ekleyip, bu tüm serilerdeki son sürümleri görüp indirebileceğiniz alana ulaşıyorunuz. Kısaca adresimiz www.joomla.gen.tr/joomla-indir veya başka yerlerde maskeli kullanmak isteyenler için www.bit.ly/joomla-indir 

Bir kolay adreimiz daha var www.joomla.gen.tr/joomla-25-son-surum (aradaki 25 yerine 15, ileride 3.0 için 30 kullanabilirsiniz)

Joomla 2.5.4 sürümünün tartışma forumları ise http://forum.joomla.gen.tr/42-joomla-2-5/

İşte artık bu kısa ve akılda kolay kalan adreslerle, doğru paketleri Google üzerinde aramakla zaman kaybetmeden hemen ihtiyacınız olan sayfaya girebilirsiniz. Binlerce kişi şimdiden kullanmaya alıştı.

Güle güle kullanın, hayırlı işlerde kullanın.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın