Joomla 2.5.3 İndir
(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Yine yoğun dönemlerde Joomla 2.5.1 ve Joomla 2.5.2 duyurusunu yalnızca kişisel sitemden yapamadığıma şahit olduk. En azından Joomla 2.5.3 duyurusuna sitemde yer vereyim istedim. Aslında bildiğiniz gibi bu paketleri anında hazırlayıp Joomla İndir adresinde paylaşıyorum. Ayrıca Joomla Portalı ana sayfasından da haber ve detay olarak takip edebiliyorsunuz. Gelelim önemli konuya. Joomla senelerdir ilk defa 2 ayrı yüksek seviyeli güvenlik açığının kapatıldığı bir sürüm yayınladı. Joomla 2.5.3 sürümü hata düzeltmeleri içermeyen, yalnızca güvenlik amacıyla çıkarılmış bir sürüm. Joomla Güvenlik Sürümü 2.5.3 Türkçe olarak hazır ve indirilebilir.

Sonradan oluşturulan çok önemli iki güvenlik açığının kapatıldığı bu sürüm, önceki sürümden 10 gün sonra yayınlanmış oldu. Parola sıfırlama esnasında oluşan bir zaafiyet ve ayrıcalıkların değiştirilmesinde hata oluşmasını içeren iki güvenlik sorunu, Joomla!’nın 2.5, 1.7 ve 1.6 serisindeki tüm sürümleri kapsıyor. Dolayısıyla bu serileri kullanan kişilerin derhal güncelleme yapmalarını önemle salık veriyorum.

Joomla 2.5.3 güncellemesini artık bildiğiniz gibi yönetim merkezinden tek tıklama ile yapmak mümkün. Saniyeler içinde sisteminiz güncellenmş olacak. Ancak bazı sunucu yapıları buna müsaade etmediğinden güncellemeyi elle yapmak gerekebiliyor. Elle yapılan güncelleme, normal bir eklenti kurulumu şeklinde gerçekleşebiliyor. Güncelleme paketini eklenti olarak uzaktan, masaüstünden ya da tmp dizininde klasöre çıkartarak yapabilirsiniz.

Otomatik güncelleme ya da orijinal paketlerden güncelleme yapanların Türkçe dilini Joomla Türkçe Dil Kurulumu ile güncellemelerini öneririz. İlgili paketi son sürüm duyuru konumuzdan bulabilirsiniz.

Dosyalara yönlendirelim.

Joomla 2.5.3 Türkçe İndir

Joomla İndirme Sayfası Joomla İndir joomla.gen.tr/joomla-indir

Tüm seri ve sürümlere tek adresten ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın