Joomla 3.7 Beta 3
(Son güncelleme: 27 Şubat 2017)

Joomla! 3.7 serisinin 3. beta sürümü yayınlandı.

28 Mart 2017’de kararlı sürümünün yayınlanması planlanan Joomla! 3.7 serisinin beta sürümleri devam ediyor. Yeni özelliklerle gelecek olan Joomla! 3.7 için geri bildirimlerin kapatılmasıyla oluşan test sürümlerinden üçüncüsü de yayınlanmış oldu. Joomla! bize yeni seride belki de 10 seneden fazla zamandır beklenen bazı değişiklerle gelmeye hazırlanıyor. Sizleri de bu yeni özellikleri açık beta sürümlerinde test etmeye bekliyor.

Joomla 3.7 Yeni Özellikleri

Joomla!’nın 3.7 serisi ile sunacağı yani özelliklerden bazıları şöyle listelniyor:

Joomla 3.7 Yeni Özellikleri

  • Özel Alanlar – Artık yazılarınız, kullanıcı kayıtları ve iletişim içeriklerinize 16 türe kadar veri alanları ekleyebilirsiniz.
  • Çok Dilli İlişki Yönetimi – İçeriğinizi tek bir arayüzden kolayca tercüme etmenizi sağlar.
  • Geliştirilmiş İş Akışı – Artık kategori, yazı ve menü öğelerini tek bir adımda (bileşenler/görünümler arasında dolanmaya gerek kalmadan) oluşturbilirsiniz.
  • Geliştirilmiş Yönlendirici – Tek bir düğme tıklamasıyla, SEO’nuzu geliştirmeye yardımcı olacak ID içermeyen temiz URL adresleri edinin.
  • Yönetici Menü Yöneticisi – Yönetim paneli menülerini, ön yüz menüleri gibi oluşturup, her bir kullanıcı grubu için farklı göstermeyi ayarlayabilirsiniz.
  • TinyMCE ile Daha Fazlasını Yap – Yeni düğmeler, menü bağlantıları, iletişim öğeleri ve haber beslemelerini, içerikleriniz ile modüllerinize doğrudan ve kolayca eklemenizi sağlar.
  • Daha Kolay Eklenti Bakımı – Yöneticileri, gerekli eklenti paketi parçalarını kaldırmalarını önlemenizi sağlıyor.

3.5’den itibaren gelişmeler gösteriyor ki Joomla! projesi, özellikle de yeni 3.7 serisi ile birilikte, son kullanıcı ile geliştiricilere bakış açısı arasındaki açıklığı biraz daraltacak.

Joomla! 3.7.0 Beta 3 İndir

Joomla 3.7 Beta 3 için güncelleme ve tam sürüm paketlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

Joomla! 3.7.0 Beta 3

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın