PAYLAŞ
JoomlArt.com Joomla Proffessional Templates Club
(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Kimse lisans almaz ama herkes lisans temellerini merak eder. Öyle garip bir şey şu tema konusu. Daha evvel forumlarda defalarca kısmi sorulara cevap vererek tema üreticilerinin lisanslarına değinmiştim. Bunlardan en çok tercih edilen üreticilerden olan JoomlArt club üyelik ve lisans detaylarında diğerlerinden ayrılan bazı özellikler var. Rocket Theme’den 50 $ ile 2 aylık aldığınız bir üyelik yerine JoomlArt’a 70 $ verip 1 yıl üyelik tercih edeceksiniz diyelim…doğru karar verdiğinize emin misiniz ?

joomlart price details

JA JOOMLA TEMPLATES CLUB

joomlart-joomla-template-club-price
 • 1 Yıl = 70 $
 • 3 Alan adı izni
 • Üye olduktan sonra 1 yıl boyunca (en az ayda 1 tema) çıkacak tüm temaları ve üye olmadan evvel çıkmış tüm (1 Şubat 2010 itibariyle 82 tema) temaları indirebilirsiniz. Bir lisanslama ile aynı anda en fazla 3 alan adında ja teması kullanma izniniz vardır.
 • Forumdaki club kısıtlaması olan tüm alanlardan ve ayrıca 7/24 e-posta üzerinden destek imkanı.
 • Özel dokümanlara, kullanım kılavuzlarına erişim imkanı.
 • Belirli bir ücret karşılığı temadaki üretici telif yazısını kaldırabilirsiniz.

 

JA EXTENSIONS CLUB

JoomlArt Extension Club Üyelik ve Lisansı
 • 1 Yıl = 50 $
 • 12 adet hazırda bulunan ücretli eklenti ve sonraki 1 yıl boyunca çıkacak tüm ücretli eklentileri indirme izni. 1 lisanslama ile aynı anda 1 alan adında eklentileri kullanma izniniz vardır.

 

JA DEVELOPER CLUB

JoomlArt Developer Club Üyelik ve Lisanslar
 • 1 Yıl = 499 $
 • Tüm temaları indirme izni.
 • Tüm eklentileri indirme izni.
 • Üreticinin telif hakkı yazılarını kaldırma izni.

Tema üyeliklerinde bir de 59 $ ücretli 3 aylık üyelik seçeneği var. Ayrıca bunun alan adı hakkı 1. Tercih edilecek bir şey değil yani.

Yukarıdaki üyelikler ile her ne şartta olursa olsun tema ve eklentilerin dağıtımı, yeniden satışı yapılamaz. Sadece developer üyelikte sınırsız alan adında sınırsız sayıda kullanım hakkı olmakla birlikte bu da size paketleri özgürce dağıtma ya da satma izni vermez.

Üyelik süreniz bitse de lisans süreniz bitmaz. Bunun anlamı şudur; üyelik süresi sadece indirme haklarını düzenler ve lisans hakları indirilenlerin içinde gelir. Dolayısıyla üyeliğiniz bittiğinde henüz indirmediğiniz bir eski eklentiyi dahi indiremez ancak indirdiğiniz herhangi bir şeyi ömür boyu kullanabilirsiniz.

Tema üyeliğinde alan adı bilgisi verilir ve sistem bu alan adında lisans ihlali olup olmadığını kontrol eder. Ayrıca JA açıklamasına göre lisans kontrol botları düzenli olarak Google sonuçlarını tarayarak ja teması kullanan adreslerde telif hakkı ihlali olup olmadığına bakar. Bugüne kadar herhangi bir harekette bulundukları bilinmese de haklarını saklı tuttuklarını bu şekilde bildiriyorlar.

Wareze hak yönünden bakınca karşıyım. Mizan kurulduğunda kalkıp da elin gavurunun benden alacağı olduğunu iddia ederek yakama yapışmasını istemem. Siz de 3 kuruş ödemesini yapın, temalarınızı öyle kullanın.

Kolay gelsin.

 

ÖNERİLEN İÇERİK

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın