Joomla 1.7 TCMB Döviz Kurları Modülü
(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Benzerlerini çokça gördüğümüz bir döviz kuru modülü. Joomla 1.7 için döviz kuru modülü bulamayınca eski seriler için yapılmış olanları incelemeye başladım. Joomla 1.5 için birkaç tane kullanabileceğim Joomla TCMB döviz kuru modülü buldum. Bunlardan geliştirilmeye en uygun olan 2 tanesini seçtim, en son da Onur Kocataş‘ın geliştirdiği turkislira modülünde karar kıldım. Modülü 1.7 için uyarlayıp küçük düzenlemeler yaparken Joomla! 2.5 TCMB Döviz Kurları Modülünün de planlarını yaptım. Üzerinde konuşacak çok bir şey yok. Onur Kocataş’a teşekkürler. Onun yerine güncellemeyi ben yapmış oldum. Paketi aşağıdan indirerek deneyebilirsiniz.

TCMB Kur – Currency Rates Module displays currency rates from TCMB (Central Bank of the Republic of Turkey).

Available exchange rates: EUR, USD, GBP, AUD, CAD, JPY, CHF, DKK, KWD, NOK, SAR and SEK. This module improved on mod_turkislira (mod_turkishlira by Onur Kocatas) for Joomla 1.7 and later. If you have any suggestion for improve this module, please contact me here.

Modülde 12 döviz kurunun Türk Lirası cinsinden alış-satışı gösterilebiliyor. Bunlardan dilerseniz birini, ikisini, üçünü ya da tamamını gösterebilirsiniz. Modülün kendi css dosyasını kullanabilir ya da tema css dosyasından veya kendi oluşturacağınız dosyadan faydalanabilirsiniz. Modül Joomla! 1.7’nin farklı gösterim düzenleri kullanma özelliğini destekler. Ayrıca İngilizce ve Türkçe dil dosyaları modül ile birlikte kurulmaktadır. Yeni sürümünde modülü daha da kullanışlı kılacak bazı özellikler planlıyorum. Lütfen modül ile ilgili talep ve görüşlerinizi buradan bildirin. JED – aytugakar üzerinden de geri bildirim ve değerlendirme bulunabilirsiniz.

Dosya Sistemi Değiştirildiğinden, Dosya Bulunamadı

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın