Google Webinars
(Son güncelleme: 18 Şubat 2017)

Bilmiyorum Google AdSense Web Seminerleri Programından haberi olmayan yayıncı var mı. Normalde adsense yayıncı e-posta hesaplarına bunların dönem dönem uyarı postaları gidiyor. Yine de haberi olmayan, atlayan varsa, gerçekten başlangıç seviyesinde çok iyi seminerler düzenlendiğini söylemek isterim. Seminerlerin en kötü tarafı kaydedilemiyor olması. Ne alacaksanız orada izleyip almanız lazım. Ancak seminer sonrasında bir süre, kaydolup da katılamayanların izlemesi için bağlantı gönderiyorlar.

Web seminerleri, web tabanlı bir çoklu iletişim ortamı sunuyor. Bu ortamda semineri gerçekleştiren kişi ya da kişilerin anlatımlarını anlık olarak izliyor, ayrıca soracaklarınız varsa ileterek cevap alabiliyorsunuz. Bu açıdan gayet iyi. Şu özellikleri karşılayan bir bağlantı ve bilgisayardan web seminerlerine katılabilirsiniz:

  • Microsoft Windows 98, ME (Millenium Edition), XP, NT, veya 2000 – 56K veya daha hızlı internet bağlantısı
  • Intel Pentium 400 MHz veya daha hızlı işlemci ve 64 MB ram (tavsiye edilen: 128)
  • Microsoft Internet Explorer 5.x veya daha sonraki sürümleri, Netscape Communicator 4.77, 6.x, AOL 5.0 veya daha sonraki sürümleri
  • Web tarayıcısının Javascript veya çerezleri etkin olmalı

Gereksinimler Google’ın ilgili sayfasından alınmıştır.

Zaman içinde katıldığım bazı seminerlerde çok güzel ipuçlarına da denk geldim. Ayrıca bazen henüz yaygınlaşmamaış ya da yeni olan uygulamalar hakkında da web seminerleri iyi bir başlangıç oluyor.

Herkese tavsiye ederim.

Hatırlatma:
Bunlar web semineridir. Bilgisayarınızdan seminere çevrimiçi katılırsınız. Seminer sadece internet ortamında gerçekleştirilir. E-postanız ile kaydolabilirsiniz. Yayıncı kimliği verilmesi şart değildir. Kayıt olduğunuzda son 1-2 gün hatırlatmaları gelir. Katılamazsanız da olumsu bir şey yok. Seminerler gayt uygun saatlerde ve genelde 50 dk ila 1 saat civarında sürüyor.

Şubat ve Mart ayı seminerleri aşağıdaki gibi (Detaylar Google’ın ilgili açıklamalarıdır):

AdSense’i En Etkili Şekilde Kullanma – 10 Şubat 2009 ve 24 Şubat 2009 (Saatini kayıt esnasında kendi yerel zamanınıza çevirirken bakarsınız.)
Bu seminerde AdSense gelirinize etki eden faktörlerinin hepsini teker teker inceleyerek, bu faktörleri nasıl olumlu bir şekilde etkileyebileceğinizi anlatacağız. Kısacası, sitelerinizin gelir potansiyelinden maksimum bir şekilde yararlanabilmeniz için bilmeniz gereken herşey bu seminerde.

Haber Sitelerinin Gelirlerini Arttırmaya Yönelik İpuçları – 17 Şubat 2010
Haber sitelerine yönelik reklam yerleşimleri, gelir arttıracak AdSense ürünleri örneklerle bu seminerde.

Forumlara Yönelik Gelir Arttırma İpuçları – 23 Şubat 2010
Forumlara yönelik en iyi performans gösteren reklam yerleşimlerini bu seminerde örneklerle görebilirsiniz.

Oyun Siteleri için AdSense – 3 Mart 2010
Oyun sitelerine yönelik reklam yerleşimlerini, oyun sitelerinin kullanması gereken AdSense ürünlerini bu seminerde örneklerle görebilirsiniz.

Bloglara Yönelik Gelir Arttırma İpuçları – 9 Mart 2010
Blogunuzun potansiyelini en iyi şekilde nasıl değerlendirebileceğinizi merak ediyorsanız, bu seminerde örneklerle görebilirsiniz.

Arama için AdSense’i Etkili Şekilde Kullanma – 10 Mart 2010
Kullanıcıların %80’e varan bir oranla, aradıklarını bulamadıkları sayfalardan ayrıldıklarını biliyor muydunuz? Bu konuda size çözüm sağlayacak ve gelir yaratmanıza yardımcı olacak arama kutusu hakkında tüm bilmeniz gerekenler bu seminerde.

AdSense Gelirlerinizi Google Analytics ile arttırın – 16 Mart 2010
Analytics’i kullanarak sitenizin gelir potansiyelini nasıl optimize edebileceğinizi öğrenin.

Özellikle son ikisi tüm adsense yayıncıları için önemli seminerler olacaktır. Katılmanızı öneririm. Canlı yayın aksaklıkları seminerinize hoş bir hava katabilir. Çevrimiçi bir toplantıya katılmak msn görüşmelerinden epey farklı bir şey. Bir nevi video konferans diyebiliriz. Daha evvel katılmayanlar için bu yönüyle de iyi bir tecrübe olacaktır.

Web Seminerleri Uygulaması hakkında detaylı bilgiye şu adresten ulaşabilirsiniz:
https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=143601

Güncel (kayıt olunabilir) Web Seminerleri takip etmek için ise daimi adres şu şekilde:
https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=22045&sourceid=aso&subid=ww-tr-et-ashc_left_nav&medium=link

İyi seminerler dilerim.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu ekleyin
Buraya adınızı yazın